KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14052130
nr 1405 2130
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Blandteknik, "Nu längtar jag hem". Signerad, daterad -79, Paris. Motivet: 16x20, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:13:49
1.500 kr
3.400 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.000 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer